Нечетенето на книги

Преди да ме упрекнете как може да пиша на подобна тема, нека да уточня, че ме предизвика един приятел.

Flying BooksТой не е особен пример за подражание. През живота си (който не е бил много кратък на този етап) е прочел всичко на всичко 10 книги. И ако не се лъжа, ги е прочел под някаква форма на принуда – било някога за училище, за университета или за работа. Попитах го кои са били тези книги, а той дори не можа да си ги спомни!

Каква е ползата от четенето в неговия случай тогава? Изглежда, че само си е загубил времето и е похабил усилия, които е можел да вложи някъде другаде, в нещо, което ще е по-важно за него.

Не ми е много приятно да го призная, но мисля, че има хора, между които връзката с книгите просто не се получава. Не мога да си го обясня, иска ми се да знам защо е така, но все още не съм намерил обяснение. Изрази от типа: „Не ми харесва да чета“, „Просто не ми е приятно да го правя“, „При мен не се получава, както при другите хора“ и т.н. не ме устройват. Те не ми дават разяснение каква е причината за тази неефективност на книгите у някои хора. А на мен ми е интересно именно това…

 

 

author avatar
bdoichev
Аз съм Божидар Дойчев, блогър от Сливен, който обича да намира вдъхновение в ежедневието. Пиша за малките неща, които често остават незабелязани – от сутрешното кафе до миговете, прекарани с любими хора. Темите ми обхващат личностно развитие, култура, взаимоотношения и житейски уроци, които поднасям с топлина и малко хумор. Вярвам, че дори най-обикновеният ден може да бъде източник на вдъхновение, ако знаем къде да погледнем. За мен писането е начин да свързвам хората и да им напомням, че красотата е в простичките неща.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *